własne mPrzychodzi tak czas w życiu, gdy chcemy mieć własny kąt. Dla wielu wyznacznikiem stabilizacji jest posiadanie swojego mieszkania.

Jednak do zakupu własnego M, trzeba się dobrze przygotować, ponieważ dzisiejszych czasach, związane jest to z zaciągnięciem kredytu. Odpowiedni kredyt hipoteczny jest podstawą spokojnego snu na wiele kolejnych lat. Nie należy się go bać — trzeba tylko w pełni świadomie, mądrze dokonać wyboru odpowiedniego produktu.Na początku ważne jest, zgromadzenie tak zwanego wkładu własnego. Banki już nie finansują zakupów na 100 procent wartości nieruchomości. Wymagany minimalny udział własny to przeciętnie 20 procent wyceny. Do tego należy doliczyć koszty ewentualnego remontu czy urządzanie mieszkania. Zatem zanim zaczniemy oglądać się za własnym M, musimy usiąść z kalkulatorem i podliczyć nasze oszczędności. Pamiętać trzeba, że wielkość naszego wkładu własnego ma ogromne znaczenie przy koszcie całego kredytu.

 

 

 


Wiele banków godzi się na mniejszy udział własny, lecz pod warunkiem dodatkowych ubezpieczeń. Im wyższy wkład własny, tym sporo niższa jest marża banku przy udzielanej nam pożyczce.Dobry doradca finansowy może pomóc nam wybrać odpowiedni kredyt hipoteczny. Po lupę weźmie nasze zarobki, stałe wydatki, posiadane kredyty oraz oszczędności, jakie przeznaczamy na wkład własny. Całość pozwoli na określenie zdolności kredytowej. Następnie należy dobrze przemyśleć, jaką sumę miesięcznie jesteśmy w stanie wydać na ratę pożyczki. Doradca przedstawi nam oferty banków, z jakimi współpracuje. Dobry kredyt powinien cechować się warunkami, które najbardziej nam odpowiadają. Warto przyjrzeć się możliwościom wcześniejszej spłaty całości kredytu, a także nadpłatami, jeśli mamy dochody w obcej walucie warto rozważyć pożyczkę właśnie w niej.Gdy wstępnie zapoznamy się z ofertami, powinniśmy jeszcze raz zastanowić się jakiego domu czy mieszkania potrzebujemy. Kolejny raz podliczyć jaki udział własny możemy wnieść oraz czy zdeklarowana rata kredytu spokojnie mieści się w ramach naszego budżetu. Z taką wiedzą nic już nie stoi na przeszkodzie, aby kupić własne, wymarzone cztery kąty.